modules/forum/post.tpl

pasta pentru decor ... ?

24.01.2012 / 01:02

Nick: caroline
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 09.11.2011
Retete: 703
Scrie-i mesaj privat

va rog mult fetelor sa imi ziceti cum pot face pasta de zahar sau o idee de alta pasta cu ajutorul careia sa pot orna un tort si din care sa pot face figurine.multumesc mult

Citeaza

25.01.2012 / 09:00

Nick: miha
Bucataras Suprem
Bucataras din: 24.03.2009
Retete: 1130
Scrie-i mesaj privat

caroline a spus:

va rog mult fetelor sa imi ziceti cum pot face pasta de zahar sau o idee de alta pasta cu ajutorul careia sa pot orna un tort si din care sa pot face figurine.multumesc mult

Ai aici o reteta de pasta de zahar, prezentata de Alice www.bucataras.ro/retete/pasta-de-zahar-27680.html

Foloseste functia de cautare de pe site si vei mai gasi cateva retete si idei.

Citeaza

26.01.2012 / 08:52

Nick: caroline
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 09.11.2011
Retete: 703
Scrie-i mesaj privat

miha a spus:

Ai aici o reteta de pasta de zahar, prezentata de Alice www.bucataras.ro/retete/pasta-de-zahar-27680.html Foloseste functia de cautare de pe site si vei mai gasi cateva retete si idei.

multumesc miha

Citeaza

31.01.2012 / 13:52

Nick: giorgi
Bucataras incepator
Bucataras din: 18.10.2011
Retete: 18
Scrie-i mesaj privat

In caz ca nu avem ulei de palmier la indemana eu folosesc reteta asta:

-1 lingura gelatina

-6 linguri apa

-1 lingura margarina

-2 linguri miere

-zahar intra cam 700 grame..poate si mai bine

Citeaza

04.02.2012 / 21:15

Nick: sabiradu
Bucataras incepator
Bucataras din: 27.10.2010
Retete: 25
Scrie-i mesaj privat

 Si eu folosesc reteta asta,e maleabila si buna,se schimba treaba insa cand o colorez,se farama si ma supara grozav :( 

Citeaza

08.02.2012 / 11:59

Nick: giorgi
Bucataras incepator
Bucataras din: 18.10.2011
Retete: 18
Scrie-i mesaj privat

sabiradu a spus:

 Si eu folosesc reteta asta,e maleabila si buna,se schimba treaba insa cand o colorez,se farama si ma supara grozav :( 

Mie mi-a iesit grozav de bine.Eu ,pentru ca nu-mi plac colorantii ,am folosit sfecla si am colorat dar am vazut adevarate opere de arta ,cu acei coloranti,facute cu reteta asta pe blogul Lisei.

Cam asa mi- a iesit mie:

http://giorgig.blogspot.com/2012/01tortul-roz-in-constructie.html

Citeaza

08.02.2012 / 14:14

Nick: alice_ciobanu
Bucataras incepator
Bucataras din: 03.03.2011
Retete: 185
Scrie-i mesaj privat

 daca respectivul colorant e prost, atunci se mai farimiteaza pasta, dar adaugand zahar pudra si framantand foarte bine, lucrurile se indreapta. 

de vei folosi colorant de buna calitate, wilton, nu vei avea nici o problema, te asigur.

dupa cum am mai spus...reteta o am de la dna Viorica Dinu, e a dumneaiei si ii multumesc de fiecare data. 

bafta

Citeaza

08.02.2012 / 14:42

Nick: giorgi
Bucataras incepator
Bucataras din: 18.10.2011
Retete: 18
Scrie-i mesaj privat

Multumiri Alice !Ma gandeam eu ca trebuie sa fie un secret,aici vezi bine,ingredientul folosit.

O sa incerc si eu si reteta asta.

Citeaza

16.02.2012 / 00:36

Nick: simo_brkic
Bucataras incepator
Bucataras din: 18.12.2011
Retete: 29
Scrie-i mesaj privat

 si eu folosesc mereu pasta de zahar (aceeasi ) sau pasta de marshmallow (caramele gumoase roz si alb),daca le colorezi cu culori alimentare iti recomand culorile in praf nu cele gel sau prea lichide ;)

Citeaza

07.08.2022 / 02:01

Nick: killersmile
Bucataras incepator
Bucataras din: 05.08.2022
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

caroline a spus:

va rog mult fetelor sa imi ziceti cum pot face pasta de zahar sau o idee de alta pasta cu ajutorul careia sa pot orna un tort si din care sa pot face figurine.multumesc mult

 Interesting site i love it keep posting more!  how much is a bathroom remodel

Citeaza

18.08.2022 / 11:59

Nick: sdestinmachaa
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.07.2022
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

alice_ciobanu a spus:

 daca respectivul colorant e prost, atunci se mai farimiteaza pasta, dar adaugand zahar pudra si framantand foarte bine, lucrurile se indreapta.  de vei folosi colorant de buna calitate, wilton, nu vei avea nici o problema, te asigur. dupa cum am mai spus...reteta o am de la dna Viorica Dinu, e a dumneaiei si ii multumesc de fiecare data.  bafta

 O sa incerc si eu si reteta asta. backrooms game

Citeaza

31.10.2022 / 11:11

Nick: tyuier
Bucataras incepator
Bucataras din: 14.10.2022
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

sabiradu a spus:

 Si eu folosesc reteta asta,e maleabila si buna,se schimba treaba insa cand o colorez,se farama si ma supara grozav :( 

 Si eu m-am confruntat cu aceeasi situatie ca si tine. Tooikhoong știe că am făcut ceva greșit la un moment dat

                                                                                                                                       @slope io

 

Citeaza

05.07.2024 / 07:57

Nick: Claudietrantow
Bucataras incepator
Bucataras din: 05.07.2024
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 this recipe looks absolutely delicious! I'm definitely going to try making these cookies - they sound like the perfect combination of chewy and chocolaty.

You know what else is a perfect combination? A delicious treat and a quick adrenaline rush! If you need a break from baking, check out Slope, this super addictive online game where you race a ball down a constantly changing slope. It's the perfect way to test your reflexes and have some fun! Thanks for sharing the recipe!

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Brioșe cu afine și ciocolată albă - Rețeta pentru un desert cu fructe, aromat și delicios

pe 27.09 la 16:57

Prăjitură cu gem și bezea - Desertul dulce-acrișor care te va cuceri

pe 27.09 la 16:08

Rulouri sendviș - Rețeta rapidă pentru o gustare delicioasă

pe 27.09 la 10:54

Tocăniță cu legume și carne de porc - Rețeta savuroasă și sățioasă

pe 26.09 la 11:00

TOP
utilizatori

Retete_gustoase

1600 puncte

laura_n

1400 puncte

Constelatialeu

1003 puncte

Rocsi

514 puncte

vasimur

233 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]